Atrakcje

— Więcej o lokalizacji

Poznaj Tleń

Jest to wieś położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim. Otoczona przez wody jeziora Żur i rzeki Wdy oraz jej dopływem – Prusiną, leży w sercu Borów Tucholskich. To perła Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

Miejsce idealne dla wszystkich, którzy chcą odpoczać od miejskiego zgiełku oraz odetchnąć na łonie natury. Dużą zaletę domu stanowi  bezpośrednie sąsiedztwo rzeki Wdy, jednej z najbardziej atrakcyjnych w kraju pod względem szlaków kajakowych.

— Jak spędzać czas?

Atrakcje Małej Szwecji

01 /01

Spływy kajakowe

W bezpośrednim sąsiedztwie naszego domu mieści się wypożyczalnia sprzętu wodnego i firma organizująca spływy kajakowe zarazem. Sami również posiadamy łódkę, którą można wypłynąć, zażyć kąpieli lub połowić ryby.

 

Tarasy i ogród

Nasze tarasy i ogród leżą bezpośrednio przy rzece Wdzie. Do dyspozycji gości mamy leżaki, wygodne łóżka wypoczynkowe i bujaczkę, które umilą czas spędzony na świeżym powietrzu.

 

Spacery

Z naszego pomostu można podziwiać kaczki i łabędzie. Idąc dalej, szybko trafią Państwo na ścieżki Borów Tucholskich, w których można znaleźć piękne okazy grzybów, uprawiać nordic walking lub po prostu pójść na spacer.

 

Posiłki na świeżym powietrzu

Niezwykła atrakcją jest również możliwość jedzenia posiłków na świeżym powietrzu. Na terenie znajduje się grill i miejsce na ognisko oraz duży stół rozkładany pod drzewem. Całość sprzyja organizacji klimatycznej biesiady 🙂

 

Pod dachem

W piwnicy ulokowaliśmy profesjonalny stół bilardowy oraz stół do ping-ponga. Ponad to zadbaliśmy o w pełni wyposażoną kuchnię oraz duży stół bankietowy, dzięki którym spędzony tutaj czas będzie równie udany.

 

Inne

Bezpośrednio przed domem posiadamy parking na 6 aut. Znajdzie się też miejsce na przechowanie rowerów, a w okolicy są liczne ścieżki rowerowe zarówno na MTB jak i gravel i szosę.

 

W pobliżu…

znajduje się kilka ośrodków, które posiadają korty tenisowe, spa, mini browar, wypożyczalnię rowerów i sprzętu wodnego. Dla pasjonatów są też łowiska i stawy hodowlane, gdzie można złowić np. świeżego pstrąga a później go samemu przygotować.

 

W Tleniu

W samym Tleniu jest kilka restauracji, pizzeria, smażalnia ryb i kilka sklepów. Część z nich czynna tylko w sezonie.